Droga do szczęścia wybrukowana dobrym słowem

Standard

Każde słowo niesie ze sobą jakieś znaczenie. Słowa nie są pustym dźwiękiem, a zbiorem doświadczeń, wspomnień i skojarzeń, które nadają mu konkretny sens. Rzadziej mówi się o tym, że przywiązane są do nich różnego rodzaju emocje. Warto zadbać, by słownictwo zawsze było przepełnione pozytywną energią, która będzie działała jak magnes, ściągający do siebie jedynie równie pozytywne przeżycia i okazje na poprawę dotychczasowego życia. Wszystko co negatywne, będzie odpychane. Bariera stworzona z odpowiedniego nastawienia, nie przepuści nic, co mogłoby zachwiać naszą równowagę. “Słowa mocy. Sztuka tworzenia szczęśliwego życia” autorstwa Agnieszki Maciąg (https://www.taniaksiazka.pl/slowa-mocy-sztuka-tworzenia-szczesliwego-zycia-agnieszka-maciag-p-1300927.html), tłumaczy czytelnikowi, jak czerpać korzyści z właściwego doboru słownictwa.

Słowa jako ogród życia

Agnieszka Maciąg porównuje życie do ogrodu. Odpowiednio zadbany, zachwyci swymi kolorami, zapachami i pełnią życia. Wszyscy odnajdą w nim spokój oraz harmonię. Pozwoli odpocząć i zebrać siły do dalszych działań i realizacji planów. Goście, którzy do niego wkroczą, będą bardzo uważać, żeby nic nie zepsuć i zaczną dbać także o swoje kwiaty. Dziki ogród, nad którym nikt nie sprawuje pieczy, będzie pełen chaosu, martwych roślin i negatywnych emocji. Jedyne uczucia jakie może wzbudzić to zwątpienie, smutek lub nawet strach. Kwiaty metaforycznego ogrodu są słowami. Odpowiednio dobrane i pielęgnowane będą rozkwitać i wprowadzać szczęście i radość do życia. Ściągną uwagę wszechświata, który wspiera wszelkie pozytywne myśli i działania. W książce podane są przykłady mantr, afirmacji i modlitw, które są proste i skuteczne. Można je powtarzać przy wykonywaniu codziennych czynności, takich jak sprzątanie, ćwiczenia czy podczas zwykłego odpoczynku. Zastosowanie się do tych kilku porad, sprawi, że każdy kolejny dzień będzie przepełniony radością i nigdy nie zabraknie w nim ciepłych promieni słońca.

Poradniki kulinarne i motywacyjne

Ludzie szukający szczęścia, bardzo chętnie sięgają po poradniki Agnieszki Maciąg. Opisuje w nich sposoby pozytywnego myślenia i nastawienia do życia, przepisy kulinarne, które poprawiają stan zdrowia oraz wiele głębokich przemyśleń na temat świata i osób na nim żyjących. Pomaga czytelnikom na pozbycie się napięcia i stresu, wynikających z codziennych obowiązków i zmartwień oraz przedstawia proste ćwiczenia, które pomogą odnaleźć spokój i zyskać harmonię z własnym ciałem. Autorka, w swojej serii poradników, opartych na własnych doświadczeniach, wydała między innymi:

  • “Pełnia życia”
  • “Rozmaryn i róże. Podróż do samej siebie”
  • “Smak szczęścia, czyli o dietach, pielęgnacji urody w zgodzie z naturą i szukaniu piękna w sobie”
  • Smak świąt
  • “Smak miłości”
  • “Smak życia. Kuchnia czterech pór roku”.
Book obraz autorstwa nensuria - www.freepik.com